Belediye Yıllar Sonra 5 Tesiste İçki Satma Kararı Aldı! Kapılar Vatandaşların Tamamına Açıldı

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Denizli Büyükşehir Belediyesi AKP’den CHP’ye geçti. Bu değişiklikten sonra belediyeye ait kafe ve restoranlarda içki satılmasına oy çokluğuyla karar verildi.

ALKOL SATIŞI KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

14 Mayıs Salı günü Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs 1. Birleşim Toplantısı düzenlendi. Toplantıda, belediyeye bağlı BELTAŞ şirketinin işlettiği 5 sosyal tesiste alkol satışına dair teklif komisyona gönderildi.

OYLAMA SONUCU

16 Mayıs Perşembe günü yapılan Belediye Meclisi Mayıs 2. Birleşim Toplantısı’nda teklif oylandı. Mehmetçik Mahallesi Çamlık Bulvarı’ndaki Beyaz Kafe, Kınıklı Mahallesi Mevlana Caddesi’ndeki sosyal tesis ve Gerzele Mahallesi Değirmenönü Caddesi’ndeki Değirmen Kafe’de alkol satışına izin verildi. “İçkili yer bölgesi” tespiti için yapılan oylama belediye meclisinden geçerek onaylandı.

BELTAŞ’IN İŞLETTİĞİ TESİSLERDE ALKOL SATIŞI

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan genel kurul toplantısının ilkini gerçekleştirdi. Toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu başkanlık etti. Büyükşehir Belediyesine ait BELTAŞ tarafından işletilen bazı kafe ve restoranlarda alkol servisi yapılması kararlaştırıldı.

HANGİ TESİSLERDE ALKOL SATILACAK?

Meclisin oy birliği ile kabul ettiği karara göre, BELTAŞ tarafından işletilen Bağbaşı Yaylası, Denizli Kayak Merkezi, Denizli Konağı, Beyaz Kafe ve Hayal Kafe’de istenildiği takdirde müşterilere alkol servisi yapılacak. Dışarıya alkol satışı yapılmayacak. Bu karar, mecliste oy birliği ile kabul edildi.

ZAFER ARAPKİRLİ’DEN ALKOLLÜ İÇKİ VE YASAKLAR YORUMU

Gazeteci Zafer Arapkirli şöyle yorumladı:

Denizli Belediyesi’ne ait tesislerde alkollü içki servisi başlıyor. Bu karar alkışlanacak bir adımdır.

KAÇ KİŞİNİN GELİP ALKOL ALACAĞI BİLİNMEZ

Oraya kaç kişinin özellikle alkol alıp sarhoş olmaya geleceğini bilemeyiz. Varsayamayız da. Bugüne kadar belediye tesislerinde rakı-şarap içip kimseye saldıranı duymadık.

ALKOL SATIŞI YASAK DEĞİL

Alkol satışı yasak bir madde değil. Devlet, alkol ve sigara satışından yüksek vergi geliri elde ediyor. Bu durum, alkol tüketimini serbest bırakarak teşvik ediyor.

CUMHURBAŞKANI’NIN ELEŞTİRİLERİ

Cumhurbaşkanı’nın “bazı belediyeler alkolü teşvik ediyorlar” demesi anlaşılır değil. “Bazı belediyeler özel uçak tutup yurtdışında şarap festivallerine gazeteci taşıyorlar” diyerek hedef gösteriyor. Bu açıklama İBB’nin Roma gezisini kast ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir