Koç’un bankasının üst düzey yöneticisi sürpriz şekilde emekliye ayrıldı. Artık hayatında sadece çocukluk aşkı var

Koç’un Bankasından Emekliliğini İstedi, Artık Beşiktaş’a Odaklanacak

Yapı Kredi Bankası’nda önemli bir değişiklik yaşandı. Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Kaan Şakul, 1 Temmuz 2024 itibarıyla emekli olarak bankadan ayrılacağını ve bundan sonra tüm enerjisini Beşiktaş’a adayacağını açıkladı. Şakul, emekliliği ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“1 Temmuz 2002’de çalışmaya başladığım ve çalışmaktan onur duyduğum bankam Yapı ve Kredi Bankası’ndan 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle emekliliğimi istemiş bulunmaktayım. Bu uzun zaman zarfında desteklerini hiçbir zaman esirgememiş tüm eski ve mevcut çalışma arkadaşlarıma, icra kurulundaki mesai arkadaşlarıma, CEO’muz Sayın Gökhan Erün’e, Koç Holding CEO’su Sayın Levent Çakıroğlu’na ve çok kıymetli Koç Ailesi’ne can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bankacılığın en zor zamanlarında Yönetim Kurulu Başkanlığımı yapan ve tüm zorlukları, verdiği güven duygusunun desteğiyle aşmamızın önünü açan Sayın Ali Y. Koç’a sadece profesyonel hayatımdaki büyük etkisi için teşekkür etmem kafi gelmez. Her Beşiktaşlı’nın rüyası olan Beşiktaş Yönetim Kurulu’na girmem için gereken kurumsal onayı bir an bile düşünmeden bir ağabey edasıyla büyük bir içtenlikle veren Sayın Ali Y. Koç’a ve bu onuru yaşamama beni layık gören Başkanımız Sayın Hasan Arat’a minnettarlığım ömür boyudur. Bundan sonraki dönemde; her biri birbirinden değerli Beşiktaş JK ve Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma daha çok destek olabilmek ve onlarla beraber Beşiktaşımız’ı mümkün olan en ileri noktaya taşıyabilmek için tüm enerjimi, bilgi birikimimi ve odağımı tamamen Beşiktaşım’a vereceğimin bilinmesini isterim.”

Şakul’un emeklilik kararı, bankacılık kariyerine son verip Beşiktaş’a tam zamanlı olarak odaklanması, spor camiasında büyük bir ilgiyle karşılandı. Yerine ise 2 Temmuz itibarıyla Krediler Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Erkan Akbulut getirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir